Sürdürülebilirlik

Kutaş Basım Ambalaj olarak gelecek generasyonlara karşı olan sorumluluğumuzun farkındayız. Teknolojinin bizlere sunduğu tüm imkanları kullanarak çalışma standartlarımızı sürdürülebilir bir yapı üzerinden yeniden kurguluyor, doğaya ve topluma gerekli özeni ve saygıyı gösteriyoruz.

Sürdürülebilirlik ve Çevre Dostu İş Anlayışı

Kurulduğu günden itibaren firmamız inovatif ve teknoloji odaklı iş anlayışını benimsemiş ve sunulan imkanları her zaman yakından takip etmiştir. Faliyet gösterdiği sektörde belirleyici hale gelen inovasyonları ve teknolojik gelişmeleri, üretim ve hizmet standartlarını geliştirmek adına süreçlerine entegre etmeyi hedeflemiştir. Hizmet ve üretim tarafında belirlediği bu ilerici ve inovatif politikayı sık sık değişkenlik gösteren ve uluslararası konjonktürde önemi her gecen gün artan sürdürülebilirlilik ve çevre alanına da yansıtmayı başarmıştır.

2022 yılında yaptığı büyük atılımlar ile GES kurulumunu tamamlayan firmamız, sürdürülebilir firma anlayışını hayata geçirmiş ve kendi enerjisini tamamen güneşten elde eder hale gelmişir. Bunun yanı sıra, üzün süredir bünyesinde benimsediği 0 atık politikası ile, üretim ve idari bölümlerde kullanılan tüm malzemeleri geri dönüştürerek %100 doğa canlısı bir firma olma yolunda büyük adımlar atmıştır . Bu vizyonda, yapacağı her atılımda sonraki generasyonlara yaşanilabilir bir gelecek bırakmanın zorunluluğu ve öneminin farkında olan firmamız, her zaman sosyal ve çevresel faktörleri göz önünde bulundurarak hareket etmeyi kendine prensip edinmiştir.